Podnośnik Koszowy Żuraw Dźwig Piła Chojnice Szczecinek Wałcz Złotów Człuchów Podnośniki Koszowe Żurawie Dźwigi Wynajem Usługi Dźwigiem Podnośnikiem Koszowym Żurawiem z Operatorem Jastrowie Chodzież Wyrzysk Więcbork Kalisz Pomorski Drawsko Pomorskie Czarne Sępólno Krajeńskie Borne Sulinowo Czaplinek Tuchola Łobżenica Lipka Mrocza Nakło nad Notecią Okonek Debrzno Kamień krajeński Wągrowiec Margonin Człopa Tuczno Szwecja Mirosławiec Kaczory Ujście Trzcianka Czarnków Krajenka Wysoka Zakrzewo Radawnica Lotyń Wypożyczalnia Dźwigu Wysięgnika Koszowego Żurawia Firma z Dźwigiem Żurawiem Podnośnikiem Koszowym Opinie Bardzo Dobre Tanio Cena Wynajmu Dźwigu Lista Firm Dźwig Piła Żuraw Wałcz Podnośnik Koszowy Szczecinek Dźwigi Złotów Żurawie Chojnice Podnośniki Koszowe Człuchów Województwo Wielkopolskie Dźwig Wielkopolska Żuraw Zachodniopomorskie Podnośnik Koszowy Pomorskie Dźwigi Lubuskie Żurawie Zachodniopomorskie

USŁUGI DŹWIGOWE

Nasza firma od wielu lat zajmuje się regularnym wynajmem maszyn takich jak np. żurawie czy dźwigi które służą do różnych zadań takich jak na przykład: 

  • Rozbiórka starego budynku
  • Prace na wysokościach
  • Ściąganie rzeczy z budynku
  • Demontaż budynku
  • Budowa konstrukcji budowlanych

Jesteśmy w posiadaniu trawersów czyli specjalnych belek które znajdują zastosowanie przy podnoszeniu obiektów wymagających kilku punktów podwieszenia.

ŻURAWIE STACJONARNE

Żurawie stacjonarne jest to stałe i lekkie urządzenie dźwigowe które składa się z wysięgnika. Kabina takiego dźwigu jest umieszczona na głównym słupie wraz z wysięgnikiem. Wysięgnik może również być przyczepiony aby go zabezpieczyć do ściany lub do maszyny, wówczas jest nazywany żurawiem przyściennym. Żurawie stacjonarne znajdują zastosowanie w każdej branży jako wyposażenie stanowisk pracy do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Taki żuraw stacjonarny jest maszyną w wielu przypadkach konieczną i potrzebną w miejscu pracy.

ŻURAWIE LEŚNE

Żurawie leśne są używane do pracy w lesie, szczególnie ich główną rolą jest ładowanie przyczep z drzewem jak i przeładowywanie przy transporcie drewna. Zwiększona prędkość poruszania się takiego leśnego żurawia oraz praca którą się nim wykonuje wymaga wykorzystania kilku funkcji jednocześnie, wymagają stosowania bardziej rozbudowanych układów hydraulicznych niż w innych maszynach roboczych oraz wymaga doświadczenia w pracy na takiej maszynie.

ŻURAWIE PRZEŁADUNKOWE

Żurawie przeładunkowe, są one wspomagane pompą hydrauliczną, a ta jest agregatowana z dołu podwozia pojazdu poprzez przystawkę do odbioru mocy, podłączoną do wyjścia ze skrzyni biegów, dlatego nazywa się hydraulicznym dźwigiem samochodowym. Inaczej HDS.

Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy żurawie przeładunkowe możemy podzielić na:

  • Żurawie ogólnego przeznaczenia,
  • Żurawie przemysłowe (mogą  np. służyć do prac na złomie),
  • Żurawie leśne (do załadunku i rozładunku drewna),

ŻURAWIE WIEŻOWE

Żuraw wieżowy jest dźwignicą która zalicza się do najsilniejszych maszyn roboczych do ciężkiej pracy. Żurawie wieżowe składają się z masztu który jest montowany na stacjonarnym podłożu bądź na przejezdnym w zależności od potrzeb. Taki żuraw wieżowy podnosi ładunki hakiem który opuszcza się na linie z wysięgnika żurawia, może on osiągnąć wysokość podnoszenia wolnostojąco do około 100 metrów wysokości co stanowi bardzo wysoki zasięg, żurawie wieżowe mogą być stacjonarne, np. budowane na szczycie budynku lub przejezdne, na szynach lub gąsienicy.

Żurawie wieżowe znajdą zastosowanie praktyczne w np:  budowaniu mieszkań i  jak i do transportu ciężkich materiałów oraz przy montażu konstrukcji stalowych na wszelakich budowach. Ich zaletą jest duży zasięg zapewniający duże pole do manewru. 

ŻURAWIE PRZEMYSŁOWE

Żurawie przemysłowe to kategoria żurawi która jest dedykowana typowo do pracy w przemyśle, jest to z reguły praca stacjonarna jak np. na złomie przy kasowaniu aut i podnoszenia złomu, tam zazwyczaj takie żurawie są użytkowane.